Odchudzanie to ciężki kawałek chleba. Nie jest łatwo znaleźć motywację i utrzymać ją przez tak długi czas. Cały proces jest żmudny i monotonny, a efekty często nie spełniają w pełni oczekiwań. 

Kiedy warto się odchudzać?

Ta kwestia z pozoru może wydawać się oczywista. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste. Młode kobiety często widzą na swoi ciele o wiele więcej tłuszczu niż znajduje się na nim w rzeczywistości. Odchudzają się i ćwiczą zbyt często, a i tak nie widzą efektów. Dlaczego? Wszystko przez brak samoakceptacji. Nie podobamy się sobie, więc nie potrafimy zaakceptować własnego wyglądu, niezależnie od tego jaki by on nie był. Aby zacząć prawidłowe i racjonalne odchudzanie, należy najpierw spojrzeć na siebie obiektywnie. Jeżeli naprawdę musimy zrzucić kilka zbędnych kilogramów – zabierzmy się wreszcie do roboty, damy radę! Ale najpierw zaakceptujmy siebie. Cieszy się każdym postępem w odchudzaniu i kochajmy swoje ciało, takie jakim jest.

Jak się odchudzać?

Jest jedna podstawowa zasada odchudzania – kilogramy tracisz od deficytu energetycznego. Nie chudniesz od diety cud, diety niskowęglowodanowej czy niskotłuszczowej. Chudniesz jeżeli zjadasz mniej kalorii niż jest to niezbędne dla twojego organizmu w ciągu dnia. Pierwszym krokiem jest więc wyliczenie bilansu energetycznego i określenie dokładnego zapotrzebowania na kalorie. Są do tego specjalne programy w internecie. Po fachową radę można również udać się do dietetyka. I tyle wystarczy! Jeżeli sumiennie będziesz jadła o te 200-300 kalorii mniej, szybko zobaczysz efekty. Może nie będą one aż tak spektakularne, jak te po pierwszym tygodniu diety cud z internetu, ale cały proces z pewnością będzie bezpieczniejszy i skuteczniejszy w dłuższej perspektywie.

Czy warto stosować suplementy?

Kwestia suplementów ciągle budzi kontrowersje. Nie można powiedzieć, że wszystkie z nich są złe. Te naturale mogą znacząco pomóc twojemu organizmowi w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Należy jednak wybierać mądrze. Jednym z naturalnych preparatów jest suplement african mango, czyli wyciąg z rośliny afrykańskiej. Jeśli chodzi o to jak działa african mango, kwestia jest prosta. Usprawnia pracę układu pokarmowego, pomaga usunąć toksyny z organizmu oraz ogranicza apetyt. Dzięki temu odchudzanie staje się łatwiejsze i szybsze.