Zaskórniki, czyli łój zbierający się w rozwartych porach skóry, to w dzisiejszych czasach coraz większa zmora nie tylko dojrzewającej młodzieży, ale także dorosłych. Główną przyczyną jest najczęściej zbyt tłusta cera czy ogólna tendencja do odkładania się łoju i potu. Wągry na nosie, a nawet ogólnie – na całej twarzy, pojawiają się jako małe, czarne, szpecące kropki. Oczywiście, można je usuwać po kolei, u kosmetyczki. Jeśli jednak nie wiesz jak pozbyć się zaskórników, gdyż te ciągle nawracają, musisz zastosować jedną z długoterminowych metod.

Najlepszą odpowiedzią na pytanie, jak pozbyć się wągrów, jest oczywiście odpowiednia dieta. Osoby z tendencją do zaskórników muszą uważać przede wszystkim na potrawy tłuste oraz te zawierające dużo cukru. To właśnie one mogą spowodować nadmierne wydzielanie się łoju, który później zacznie odkładać się w porach tworząc zaskórniki i szpecące wągry na nosie. Dobrym sposobem na „odtrucie” skóry i pozbycie się toksyn jest także picie soków warzywnych, które mają zbawienny wpływ. Należy także powstrzymywać się od picia alkoholu i spożywania gotowych posiłków, jak na przykład zupek w proszku.

Bardzo ważną rolę dla osób zastanawiających się jak pozbyć się wągrów powinny odgrywać także odpowiednie kosmetyki. Regularne i dokładne mycie twarzy peelingami oraz płynami do mycia powinno z czasem dawać efekty. W aptekach bez problemu każdy znajdzie odpowiednie do tego środki. Co jakiś czas zalecane jest również nakładanie odpowiednich maseczek, mających za zadanie odetkanie i oczyszczenie porów, a także ich zwężanie i regenerację.

Gdy jednak nic nie daje rezultatów i wciąż nie wiesz jak pozbyć się zaskórników, jedynym wyjściem może być wizyta u kosmetyczki, a w ostateczności nawet u dermatologa. Kosmetyczka może przeprowadzić serię zabiegów oczyszczających, które powinny dać odpowiednie efekty. Jeśli jednak i to nie pomogło – wizyta u lekarza staje się ostatnim wyjściem. Dermatolog przepisze bowiem odpowiednie antybiotyki, które zaczną likwidować bakterie, znajdujące się pod skórą, a będące przyczyną tak poważnego problemu. Przy zachowywaniu zaleceń lekarza leki te będą z pewnością ostatnią, i skuteczną, drogą do wyleczenia problemu zaskórników.
———–
Zdjęcie: splitshire.com
CC-License: CC0