Każda kobieta chce wyglądać pięknie i czuć się atrakcyjna. Naturalnym źródłem uroku osobistego jest zadbana, lśniąca i dopasowana do rysów twarzy fryzura.

Niepokoimy się, gdy zauważymy, że podczas czesania naszych włosów na szczotce zostaje zdecydowanie więcej włosów niż wcześniej. Zapchany odpływ prysznica również nie wróży niczego dobrego. Jak zahamować wypadanie włosów i nie dopuścić do ich nadmiernego przerzedzenia?

Najprostszy i bardzo efektywny sposób na wypadanie włosów to stosowanie wcierek. Powinnyśmy aplikować je dwa razy dziennie, pamiętajmy jednak, aby nie robić tego bezpośrednio przed myciem głowy, wcierka musi mieć bowiem czas na wniknięcie w skórę. Najlepszymi opiniami cieszą się wcierka Jantar oraz całkowicie naturalna, na bazie kozieradki. Tę pierwszą dostaniemy w niemal każdej aptece za niewiele ponad dziesięć złotych. Drugą przyrządzamy natomiast samodzielnie w domu. Wystarczy łyżeczkę zmielonej kozieradki zalać 300 ml wrzącej wody i poczekać na ostygnięcie substancji.

Warto z problemem zmierzyć się również od środka. Możemy stosować suplementy na włosy, niekoniecznie tabletki o wątpliwej jakości składzie. Świetnie sprawdzi się pity codziennie napar z ziół. Do jednej szklanki włóżmy po saszetce pokrzywy oraz skrzypu i przygotujmy napar jak najzwyklejszą herbatę.

Oprócz naturalnych sposobów możemy stosować również ampułki na porost włosów. Lepiej omijać drogeryjne propozycje i po odpowiednie środki udać się do apteki lub profesjonalnego sklepu fryzjerskiego.

 

———–
Zdjęcie: gratisography.com
CC-License: CC0