Każdy, kto ma smykałkę do podróży z pewnością zastanawia się, jak podróżować tanio. Wiele osób uważa, że podróże to luksus i domena bogatych. W rzeczywistości jednak przy odrobinie woli i wiedzy każdy może podróżować tanio. Czy więc w rzeczywistości jest tanie podróżowanie? Czy musi ono wiązać się z licznymi wyrzeczeniami?

Przede wszystkim tanie zwiedzanie musi opierać się na zdolności do rezygnacji z niektórych luksusów. Podstawą są tutaj tanie loty z bagażem podręcznym. Owszem, w tym przypadku trzeba będzie zrezygnować z dużej walizki, ale za to będzie można polecieć na drugi koniec Europy nawet za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Kolejną rzeczą jest otwarcie się na świat i korzystanie z portali typu Hospitality Club czy Couchsurfing, które umożliwiają nocowanie za darmo u osób, które dobrowolnie udostępniają podróżującym swoje mieszkania. Aby zaoszczędzić na środkach transportu, można także podróżować za pośrednictwem serwisu BlaBlaCar, w który kierowcy oferują podwózkę na licznych trasach, także zagranicznych.

 

 

Aby podróżować tanio, należy pamiętać, by planować wyjazdy z pewnym wyprzedzeniem. Loty kupione miesiąc wcześniej będą znacznie tańsze niż te nabyte kilka dni przed wycieczką. Podobnie jest z rezerwacją hoteli czy wejściówek na różnego rodzaju atrakcje. Przed zarezerwowaniem czegokolwiek należy także zrobić dokładny research i zasięgnąć informacji, gdyż może się okazać, że nocleg lub transport możemy znaleźć o wiele taniej niż przypuszczaliśmy. Warto czytać blogi podróżnicze i korzystać z dostępnych w Internecie rad osób miejscowych, które uprzedzą nas przed oszustwami lub kradzieżami, które czasem dotykają turystów. Sprawdź także, czy atrakcje, które chcesz odwiedzić, nie są dostępne za darmo w określone dni tygodnia, gdyż takie zasady obowiązują w licznych muzeach i galeriach.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/stevepb
CC-License: CC0