Wielu ludzi po pewnym czasie korzystania z serwisu internetowego Facebook dochodzi do wniosku, że woli jednak usunąć swoje konto. Nie ma się co takim ludziom dziwić – Facebook czasem, choć sam w sobie zawiera dużo udogodnień, bardziej przeszkadza niż pomaga. Statystycznie głównym powodem usuwania kont użytkowników indywidualnych z serwisu Facebook jest zauważanie przez nich oznak postępującego uzależnienia.

Dla niektórych serwis ten staje się „drugim życiem”, często zupełnie odmiennym od tego, jakie prowadzimy na co dzień. Doskonalszym. Są jednak różne inne powody dla których ludzie pytają jak usunac fb – niektórym nie podoba się polityka prywatności, sposób w jaki działa serwis czy choćby jego regulamin.

Oni wszyscy stają w końcu przed pytaniem. A brzmi ono oczywiście, jak usunąć konto na Facebooku? To bardzo proste, choć serwis bezczelnie afiszuje opcję usunięcia konta, i żeby ją znaleźć, trzeba się nieźle namocować. Najlepszą metodą jest wejście bezpośrednio w link, który przeniesie nas do strony, na której możemy dopełnić dzieła.

Instrukcja jak usunąć konto na Facebooku

Oto prosta instrukcja jak usunąć konto na fejsbuku, mianowicie:
– logujemy się na konto, które chcemy usunąć, oczywiście na stronie facebook.com,
– klikamy w ten link http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account , po czym klikamy „Usuń moje konto”,
– w wyświetlającym się monicie pytającym o pewność naszego wyboru, w białe pole wpisujemy nasze hasło,
– przechodzimy weryfikację, o ile jest to wymagane – weryfikacja jest z reguły obrazkowa typu „zaznacz wszystkie obrazki które przedstawiają lwa” i tym podobne,
– Klikamy OK, po czym zostaje wyświetlona informacja, w której zawarte jest mniej więcej tyle, że nasze konto jest teraz dezaktywowane, i za 14 dni zostanie usunięte.

Należy pamiętać, aby przez 14 dni na swoje konto się nie logować, bo to spowoduje aktywację konta i cały proces będzie trzeba powtórzyć.
———–
Zdjęcie: pixabay.com/kpgolfpro
CC-License: CC0