Pożyczki na raty możemy otrzymać zarówno w banku, jak również w pozabankowych instytucjach finansowych. Obie opcje cieszą się dużą popularnością, jednak to na pożyczki online klienci decydują się coraz częściej. Jest to spowodowane uproszczoną procedurą, ograniczonymi wymaganiami, a także coraz precyzyjniej dostosowaną ofertą do oczekiwań klienta, dla którego kluczowe są koszty dodatkowe.

Banki stawiają wysokie wymagania

Jedną z przeszkód do uzyskania pożyczki na raty w banku jest zdolność finansowa. Bardzo często okazuje się, iż klient otrzymuje negatywną decyzję i nie może otrzymać wsparcia finansowego. Wynika to z braku z braku zdolności kredytowej. Klient jest dokładnie sprawdzany przez bank, a szansę na pożyczkę ma tylko ten z dobrą przeszłością kredytową. Ponadto czas oczekiwania na decyzję jest dłuższy niż w przypadku pozabankowych pożyczek udzielanych przez Internet.

Pozabankowe pożyczki online na raty

Pozabankowe instytucje finansowe wychodzą naprzeciw takim klientom, chcąc wesprzeć ich w bieżących wydatkach i pokryciu nagłych wydatków. Procedura zawarcia umowy jest uproszczona, a brak zaświadczenia o zarobkach znacznie ułatwia otrzymanie pozytywnej decyzji. Ponadto czas oczekiwania na pieniądze jest znacznie krótszy, niekiedy na konto dostajemy je po 15 minutach.

Tanio i korzystnie

W celu skorzystania z najlepszej dla siebie oferty, w pierwszej kolejności należy precyzyjnie określić swoje potrzeby, a także przeanalizować swoją zdolność do spłaty pożyczki w comiesięcznych ratach – ile jestem w stanie przeznaczyć każdego miesiąca na uregulowanie zobowiązań. To pozwoli Ci znaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Kluczowe jest też porównanie poszczególnych pożyczek proponowanych przez instytucje finansowe, co ułatwia strona www.get-money.pl/aktualności/banki/chwilówka-szybka-pożyczka-szybka-wypłata-w-15-minut prezentująca oferty kilkunastu pożyczkodawców.

Priorytetem w wyborze odpowiedniej oferty najczęściej jest koszt pożyczki, czyli jej oprocentowanie. Zapoznając się z kilkoma ofertami, porównując je ze sobą, możesz znaleźć najbardziej optymalną dla siebie opcję.