Infrastruktura konferencyjna w naszym kraju rozwija się wyjątkowo prężnie. Spółki prześcigają się w tworzeniu coraz nowocześniejszych centrów szkoleniowo-konferencyjnych. Warto jednak czasem przyjrzeć się placówce i sprawdzić czy za dobrą fasadą nie kryje się kompletna fuszerka. Bowiem by zorganizować perfekcyjną konferencje należy dopilnować każdego szczegółu przedsięwzięcia.

Specyfika konferencji

Jest istotne to w jaki sposób podchodzimy do realizacji projektu. Szkolenia i konferencje rządzą się bowiem swoim prawami. Nie jest to zwykły wyjazd zorganizowany pracowników ani większe spotkanie biznesowe. Tego rodzaju przedsięwzięcia są zwykle organizowane dużym nakładem kosztów. Uczestniczy w nich wiele osób, co stanowi znaczne wyzwanie organizacyjne. Obiekt musi dysponować odpowiednim zapleczem i personelem. Klienci biznesowi wymagają pełnego profesjonalizmu od pracowników obiektu konferencyjnego. Placówka na odpowiednim poziomie jest w stanie taki poziom zagwarantować.

Wybieramy salę konferencyjną – na co zwrócić uwagę

Konferencje i szkolenia to kwintesencja sztuki hotelarskiej. Możliwość zaprezentowania obiektu dużej grupie osób. Ambitnej placówce zależy zatem na jak najlepszej realizacji takiego rodzaju zlecenia. Warto wcześniej sprawdzić jak wygląda takie zaplecze:

  • czy zapewniane są projektory, głośniki itp.
  • czy sala ma zapewniony odpowiedni dostęp powietrza
  • jaka jest jakość krzesełek, biurek, mebli
  • czy jest dostęp do WiFi
  • czy jest możliwość zorganizowania poczęstunku (kawa, soki, ciastka w przerwie)
  • czy jest szatnia
  • czy jest osoba, która w razie potrzeby pomoże (np. problemy z podłączeniem projektora

Oczywiście w zależności od rodzaju konferencji należy odpowiednio dobrać obiekt konferencyjny (np. położenie, miejsca noclegowe, restauracja, dodatkowe atrakcje).

Obiekty konferencyjne powinny zapewniać najwyższy komfort konieczny dla wytężonej pracy umysłowej. Nawet jeden drobny element jak zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu czy brak dostępu do internetu mogą sprawić, że uczestnicy nie będą zadowoleni, dlatego też warto na to zwrócić baczną uwagę.

———-
Zdjęcie: pixabay.com/level17
CC-License: CC0